Футбольні рекорди

– дуже популярний вид спорту в усьому світі. Це гра з великою історією, яка бере початок з 1863 року. Як і в інших видах спорту у футболі є певні досягнення і рекорди, які увійшли в історію цієї величної гри. Ось деякі з них:

Легендарний король футболу у період з 7 вересня 1956 р. по 1 жовтня 1977 р. забив 1281 гол в 1363 зіграних матчах.

1006 голів за 756 зіграних матчів – такого результату досяг нападаючий Франц Біндер в період між 1930 і 1950 роками.

Софус Нільсен виступаючи на Олімпійських іграх 1908 р., за збірну Данії у матчі проти Франції забив . Тоді Данія виграла у Франції з рахунком 17:1. Також в одному матчі зумів забити німець Готфрід Фукс у ворота Росії, але вже на інших Олімпійських іграх, що відбулися в 1912 р. у Швеції.

Автором найшвидшого голу за всю історію футболу є молодий нападник збірної Саудівської Аравії Наваф Аль Абед. Важко собі уявити, але гол він забив за 2 секунди. Це сталося у 2009 році.

16 липня 1950 року на футбольному матчі була зафіксована найбільша кількість глядачів – 199 854. Це був матч між збірними Бразилії і Уругваю на легендарному бразильському стадіоні "".

Найдорожчий гравець в світі – Кріштіану Роналду, який перейшов в 2009 році із футбольного клубу "" (Англія) в мадридський "Реал" (Іспанія) за 93,8 млн. евро (130,5 млн. доларів).

Найбагатший футбольний клуб у світі – "Манчестер Юнайтед". У 2009 році експерти Forbes оголосили, що "МЮ" коштує 2 млрд. доларів.

Найбагатший футбольний клуб української прем’єр-ліги – "". Річний бюджет – 85 млн. доларів.

Найприбутковішими футбольними клубами світу сезону 2008/09 стали два гранди іспанського та світового футболу – "" (дохід 404,1 млн. евро) та "" (дохід 365,9 млн. евро).